Ordudan Atılanlara Af

Ordudan atılanlara müjde! Yapılan çalışmalar ile beraber ordudan atılanlara iade i itibar adındaki yeni düzenlemeler ile belirli nedenlerin dışındaki aforozlar için ordudan atılanlara itibarları iade edilmiş olacak. Ordudan atılanlar af olarak basına lanse edilen yasal düzenlemeler için sona her geçen gün bir adım daha yaklaşılıyor.

Özellikle de geçmiş dönemlerde sadece dini yaşantıları nedeni ile askerden irtica yaftası ile uzaklaştırılan, darbe dönemlerinde ordudan atılanlar için gerçekleştirilen çalışmalar bizzat Faruk Çelik tarafından açıklandı. Çalışma Bakanı Çelik basında ordudan atılanlara af olarak isimlendirilen uygulamalar için son yasal düzenlemelerin yapıldığını belirtirken af kapsamı olarak son 40 yıllık zaman diliminin baz alınacağını söyledi.

Yasal düzenleme için bakanlık ordudan atılanların listesi incelenirken ordudan atılanlar derneği de çalışmaları yakından takip ediyor. Yasanın kanunlaşması ile beraber bu konu hakkında mağdur olan binlerce kişinin bu mağduriyeti giderilirken aynı zamanda kırılan gururları da bir nebze olsun tamir edilmiş olacak…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir