Pazarcılık Nasıl Yapılır

Kendinize ait bir işiniz olsun diyorsanız ama mağaza açacak sermayeniz yoksa, pazarcılık yapmayı düşünebilirsiniz. “Pazarcılık nasıl yapılır?” öğrenmek isterseniz bu yazımızı takip edebilirsiniz.

Çalışma hayatından sıkıldıysanız, artık kararlarımı kendim vermek istiyorum diyorsanız, fakat elinizde ki sermayeniz kısıtlıysa, pazarcılık yapabilirsiniz. Pazarcılık yapmak istiyorum diyorsanız, öncelikle pazarcılık yaparken ne tarzda ürün satmak istediğinize karar vermelisiniz. Yiyecek pazarlarında mı yer almak istiyorsunuz yoksa, yeni trend semt içlerindeki sosyete pazarlarında mı? Eğer yiyecek satışı yaparak pazarcılık yapmak istiyorsanız, sebze meyve satışı yapan hallerden toplu uygun fiyatlı alım yapabilirsiniz. Sizin kendi yetiştirdiğiniz ürünlerinizde varsa, onlarıda tezgahınıza koyabilirsiniz. Fakat pazarda yer almak için belediyelere başvurunyapmalısınız. Eğer boş tezgah imkanı varsa, size kiralayacaklardır.

Ağırlıklı giyim üzerine satış yapan, sosyete pazarlarında tezgah açmak istiyorsanızda, bunu  başvuru yapacağınız pazar organizatörü ile görüşmelisiniz. İsterseniz fabrikalardan, üretim fazlası ürünleri topluca ucuza alabilirsiniz. Siz kendiniz dikiş dikiyorsanız, kendi tasarımlarınızı da piyasaya sürebilirsiz. Her iki pazarda da kendinizin yaptığı börek, beynir gibi yemekleri taze taze satma imkanınız bulunuyor. Pazarcılık nasıl yapılır öğrenmek isterseniz de bu konuda emek vermiş insanlarla görüşüp, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir