Plasiyer Arayan Firmalar

Plasiyer arayan firmaların sayıları her geçen gün artıyor. Özellikle küçük parça ürünler üreten firmalar satışı hızlandırmak için, plasiyer alımlarına devam ediyor.

Plasiyer personeller, zincir mağzalardan ziyade, bakkal, büfe, cafe gibi yerleri kapı kapı gezerek, satışlarını yapmayı hedeflerler. Özellikle, sigara, ciklet, şekerleme, enerji içeceği satışları tarafından tercih edilen bir iş gücüdür. Plasiyerler maaş + prim sistemiyle çalışırlar. Bu da ne kadar çok satış gerçekleştirirseniz o kadar çok kazanç edebilmenizi sağlar. Plasiyerlik için, aktif şekilde araç kullanmanız gerekmektir. Plasiyer personeller, sıcak ve soğuk olmak üzere iki türde satış gerçekleştirirler. Sıcak satış; tanıtımını yapıp, satışını gerçekleştirdikleri ürünleri, anında teslim ederek, alış verişin sonlandırılması şeklinde yapılır. Soğuk satış ise, plasiyerler ürünün tanıtımını yapıp, ödeme ve sipatiş alırlar. Ürünleri daha sonrasında sevkiyat düzenleyerek alış verişi gerçekleştirirler.

Satışı hızlandırmak, sıcak nakit akışını sağlamak ve müşteri portföyünü geliştirmek için, bu tarz hazır tüketim ürünleri üreten tüm firmalar plasiyer alımı yapıyorlar. İnternet üzerindeki iş portallarında, plasiyer alım ilanlarını bulabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir