PTT Hesabımda Para Var mı?

PTT üzerinden Türkiye’nin her yerinde işlem yapılabilmektedir. Ayrıca son dönemlerde PTT kart da birçok kullanıcıya ulaşmıştır. Türkiye’nin her noktasında olması nedeniyle para gönderimi ve diğer posta işleri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bununla birlikte PTT bankamatik kartı hizmetini da sunmaktadır. Bu hizmet sayesinde dilediğiniz zaman istediğiniz yere PTT hesabınızdan para gönderebilirsiniz. Böylece sevdiklerinizin her zaman yanında olabilir ve onların ihtiyaçlarına yardımcı olabilirsiniz. PTT  hesaplarını açmak için PTT şubelerine gitmek yeterlidir. Buradaki hesaplarınızı günün her anından PTT bankamatiklerinden takip edebilirsiniz. Bu işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde yapmak mümkündür. Ayrıca PTT hesabınız üzerinden para kontrollerinizi online olarak da yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden PTT işlemlerinizi yapabilmeniz için PTT noktalarından şifre almanız yeterlidir. Daha sonra internet hizmetlerini kullanabilirsiniz. PTT hesabınızda para olup olmadığını bu şekilde kontrol ederek işlemlerinizi yapabilirsiniz. PTT hesaplarınızdan havale ve EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu hesaplar üzerinden yapılan işlemlerde herhangi bir kesinti olmamaktadır.

PTT Para Gönderme-PTT Havale Yapma

 

Parayı gönderdiğiniz kişinin PTT kartı olması durumunda bu miktarı bankamatikten çekmesi mümkündür. Diğer durumda mesai saatlerinde parasını şubeden alması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir