Schengen Vize Evrakları 2015

Bir ülkeye girmek veya çıkmak için, yetkili makamlardan alınması gereken izine vize denmektedir.  Vize o ülkede ikamet etme veya çalışma hakkı anlamına gelmemektedir.

Schengen Vize evrakları 2015 yılında; Aile veya arkadaş ziyareti, Ticari amaçlı, gezi amaçlı, kongre katılım gibi amaçlara göre vize işlemleri ve daha doğrusu işlemler esnasından istenilen evraklar farklılık göstermektedir. Aile yada arkadaş ziyareti vizesi için istenilen evraklar ; gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonları, davet mektubu (davetiye), gelir belgeleriniz, bunlar maaş bordosu, hesap cüzdanınız olabilir. Eğer memursanız SGK hizmet dökümü talep edilebilir.  Serbest meslek sahipleri için ise ek olarak ticaret sicil gazetesi, güncel vergi levhası, emekliler için emeklilik belgeleri ve öğrenciler için öğrenci belgesi talep edilir.  Pasaportunuz en az 6 aylık geçerlilik süresi olması gerekmekte ve fotoğraf boyutlarınızın 3,5 x 4,5 olması gerekmektedir.

Seyahat süreci öncesi sizi sadece vize işlemleri yoracaktır.  Schengen vize evraklarını hazır etmeniz durumunda bu zamanlama sizi sıkmayacak ve yormayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir