Seçim vaatlerinde verilen maaş zamları

Her seçimde her parti iktidara gelmek, mecliste ki milletvekillerine daha da fazlasını eklemek, halk tarafından sevilmek inanılmak güvenilmek için seçim vaatlerinde bulunurlar.

     Seçim vaatlerinde verilen maaş zamları hepimizin merak ettiği noktalardan birisi. MHP emeklilerin maaşlarına 400 TL zam yapacağını belirtti. CHP asgari ücretle çalışanların maaşında yapacağı değişiklikleri seçim vaatleri arasına yerleştirdi. AKP’ de emeklilere yapacağı zam oranını açıkladı. Hangi parti iktidara gelir ve verilen bu zam vaatlerini tutar anlamamız ve bilmemiz için 1 Kasım sonrasını beklememiz lazım. Hepimizin ortak temennisi vaatlerin unutulmaması ve tutulması yönünde. Geçim sıkıntısı yaşadığımız şu günlerde maaşlara yapılacak zam rahat nefes almamızı biraz da olsa sağlayacaktır. İhtiyaçlarımızı karşılayacağız. Seçim öncesi verilen tüm bu vaatler oy vereceğimiz parti seçiminde bizi etkilemeye devam ediyor.

     Seçim vaatlerinde verilen maaş zamları ilerleyen günlerde seçime ramak kala değiştirilir mi bilemeyiz. Tüm bunlar için beklemek ve görmek zorundayız. Son seçimle daha aydınlık daha refah ve daha rahat günlere diyelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir