Sermayesiz Ortak Arayanlar

Bu devirde cebinde gerçekten ciddi anlamda bir meblağ bulunmadıktan,yada oldukça büyük tutarlı kredi borçlarının altına girmedikten sonra kendi işinin patronu olabilmek,yalnıızca kendi sermayen ve kendi iş gücünle ticaret hayatında yerini koruyabilmek oldukça güç. Hatta neredeyse imkansız. Bu nedenle çoğu zaman kişiler ticaret hayatında kendi başlarına yer almak yerine yanında yardımcı olacak gerek ortaya sermaye koyarak gerekse yalnızca iş gücü ile destek vererek işin içerisine alacağı bir “ortak” bulmak isterler. Ancak takdir edersiniz ki giderek kişilerin birbirine olan güvenini yitirdiği şu zamanlarda bu pek kolay bir iş değildir.

Her şeyden önce ortak olarak seçilecek kişiye büyük bir güven duyulması gerekmelidir ki yeri geldiği zaman bimbir emekle kurduğunuz işinizi ona emanet edip gözünüz arkada kalmadan gidebilirsiniz. Ayrıca aradığınız ortaklık çeşidi sermayesiz ortaklık şeklinde ise kişinin tüm iş gücünü ortaya koyması,çalışkanlığı,dürüstlüğü,işi sahiplenişi ile ön planda olması gerekmektedir. Tabi böylesi de genellikle eş dost,akrabadan yana yapılan tercihlerden çıkar diye düşünülmektedir. Ancak özellikle ticaret alanında unutulmaması gerekli olan bir söz vardır ki “akraba ile ye iç ama alışveriş yapma” işte bu sözün gerçekliğini kanıtlayarak yakınından birisi ile ticaret hayatına atılmaktansa eğer imkanınız var ise tanımadığınız birisi ile bu ortaklığı kurmanız dahada hayrınıza olabilmektedir çoğu zaman.

    Peki nereden bulacaksınız kendinize sermayesiz ortak?

Artık onunda çözümü son derece kolay. Son zamanlarda ki teknolojik gelişmeler ile ihtiyaçlarımıza cevap vermek adına çığır açan internetten tabi ki. Evet doğru duydunuz ortak arayan siteler internette mevcut. Arama motoruna giriş yaparak ilan ver sitesinden ortaklık ilanı verebilirsiniz. İşinizin faaliyet alanı,sermayesiz ortak arayışı içerisinde olduğunuz, isim, soy isim ve iletişim numaranız,hangi özelliklere sahip bir kişi ile birlikte iş yapmak istersiniz tüm bunları doldurduğunuz form üzerinden ilan verebilir veya yayınlanmış olan ilanlara göz atarak kişi yada kişilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir