SGK Erken Emeklilik Var Mı?

Emekli olmak hepimizin sıralı hayallerinden sadece biridir. Emekli olarak yaşlılığımızın tadını çıkarmak isteriz. SGK erken emeklilik var mı sizler için kısa bir araştırma yaptık ve makalemiz ile bu araştırma sonucunu tarafınıza iletmek istiyoruz.

Erken emeklilik şartlarını ve yeni düzenlemeler size sıralayalım. Eğer çalışma hayatınıza askere gidip geldikten sonra başladıysanız 1 yıl erken emekli olabilirsiniz. Aslında tüm bu maddeleri bir kenara bırakırsak son olarak sunulan yasa taslağında yer alan emekli olmak için yaşının dolmasını bekleyenleri umutlandırmaya yetti.  Yaş sınırında yüzde 5 lik bir indirim söz konusu. Bakalım son güncellemeler emeklilik için biz ne getirecek sigorta emeklisi ola kadınlar 20 yıllık erkekler ise 245 yıllık sigortalık süresini doldurduktan sonra yaş sınırına erişmek için bekleyecekler mi? Bunu ancak biraz daha sabredip görebiliriz.

SGK erken emeklilik eğer özel sağlık engelleriniz ve şartlarınız yok ise yukarıda belirttiğimiz şekildedir. SGK erken emeklilik var mı biraz daha bekleyerek öğreneceğiz ve uygulamalara dahil olacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir