Sıra Dışı Kariyerler – Ofiste Müzik Dinlemek

Uluslararası bir seminer için Müzik ve Psikoloji konusunda ilk bilimsel makalemi yazdım. Çok çalıştım bu konuda ve Türk Pediatri arşivine girdi. Sonra takip edip, geliştirmeye devam ettim.

O zaman aklıma geldi ve hem psikolog olarak ruh halini yükseltecek şarkıları biliyorum hem de bir DJ olarak tekine de arşiv bilirim. Plak şirketlerinin kapısını çaldım. 2009 yılında ilk olmak Universarm Topkapı Muziğe bunu sundum. Benim kanser çocuklarla çalışırken tek motivasyonum müzikti.

Sonuç olarak kaybettigjm, aynı zamanda konser arkadaşım da olan Seniha Teyzem için bir şey yapmak istiyordum. İnsanların ruhlarına iyi gelsin diye iyileştiren Şarkılar albumü yaptım, çok tuttu ve 2009 yılının en çok satan derleme albumü oldu. Sonra devamında Sony Müzik benim kapımı çaldı ve disko listelerini topladık. Bir psikologdan derlenen şarkılar olduğu için de Psycho Discdyn yaptık.

Ofis insanların önerileriniz ne olur? Çalışırken hangi tür müzik dinlesinler? Belirli kişilik özelligindeki bireylerin tercih etti müzikten var. Ama ben her zaman her türlü ihtiyacımız olduğunu düşünün.. Nasıl ki içten söylediğimiz gibi, duyguları tamamlamaya yaşamaya ihtiyacımız varsa, aynı şekilde hepsini yaşayabiliriz. Sadece bardan dozajları çok önemli öte yandan insan yaşadıklarından yol alır, müzik zevkleri de böylece değisir. Elbette herkesin müziği alma biçimi farklı. Kimisi için sadece fon olabilir. Ben örnegin sevdiğim bir şarkı çalmıyorsa, iş yapamam. Bu nedenle de gelip geçiştirmemek gerektigini düşünürüm her zaman. Duygusunu anlayarak dinlemek genelde. Bütün gün arkada bir fon olarak çalması yerine bir kahve molasında iki gazel yeni şarkıyı paylaşmak daha güzel bir enerji verir herkese. Çünkü yenilik güzellik getirin. Bunun sohbetini yapmak bütün gün arkada çalan bir müzikten daha iyidir.

Altını çizerek söylüyorum, ofis bayan bir noktada esaret olarak gozükse de kendilerine güzel kaçamaklar yapabilirler. Ben Mecidiyeköy gibi son derece sevimsiz bir yerde çalışıyorum, pastanenin bahçesine giderken “ormana gidiyorum diyorum. Herkes öyle zannediyordu ilk zamanlarda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir