Tedaş Maaşları

Tedaş maaşları, özellikle mühendis kadrosu için oldukça dolgun. Firma mühendis kadrosu personellerinde genellikle sözleşmesi personel alımları gerçekleştiriyor.

Tedaş maaşları geçtiğimiz yıl içerisinde yine tartışmalara konu oldu. Geçtiğimiz yıl başında, sözleşmeli olarak mühendis alımları gerçekleştirdi. Sözleşmeli mühendis kadrosunda alım yapılan personellerde dolgun maaş, 3 ayda bir verilen çift maaş gibi imkanlar başvuruların yoğun geçmesine neden oldu. Türkiye’nin en büyük KİT (Kamu İktisadi Teşebbüsleri) kurumlarından biri olduğu için, Tedaş maaşları hesaplanırken, devlet memurluğu statüsünden daha farklı hesaplamalar yapılıyor. KİT kapsamında özelleştirmeye giden kurumlar, yarı devlet, yarı da özel kuruluşlara bağlı oluyor. Bu sebeple personel maaşları değerlendirmeleri çok daha farklı gerçekleştiriliyor.

Tedaş personel alımı yaparken, ilanlarını İş-Kur üzerinden gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan alımlar haricinde, dönem dönem alım ilanlarını İş-Kur üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca, Tedaş maaşları ile ilgili de İş-Kur aracılığı ile ilgili bilgi de alabiliyorsunuz. Kurumun ilanlarını, duyurularını, maaşlar ile ilgili yaptığı düzenlemelerini, kısacası pek çok konu ile ilgili bilgilendirmeyi, kendi resmi internet sitesi aracılığı ile yapıyor. Kurumu takip etmek için, internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir