Tgs Maaşları

Tgs maaşları için yapılacak zamlar geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde açıklandı. Beklenin altında olan maaş zamları, personeller tarafından tepki almaya devam ediyor.

Tgs firması, havayolu şirketlerinde, uçak kaldırma, indirme ve karşılama yapan personellerin istihdamını sağlayan taşeron bir firma. Yoğun bir iş temposu altında çalışan personeller, yaptıkları işin karşılığı olan maaş ödemelerini alamadıkları yönünde tepkiler veriyorlar. Pek çok şehirde personel istihdamı sağlayan Tgs firması maaşları hesaplarken şehirlere göre farklı uygulamalar yapabiliyor. Bunun nedeni ise, her şehrin ulaşım, barınma ve yemek giderlerinin birbirinden farklı olması. Ankara ve İstanbul arasında kaynaklanan maaş farkları da bu yüzden. İstanbul’da ulaşım çok daha zor olmasına rağmen, Ankara ulaşım giderleri çok daha pahalı oluyor. Bu gibi farklılıkları göz önünde bulunduran firma, arada haksızlık olmaması için, aynı oranlarda düzenlemeler yapmıyor. Bu düzenlemelerse personel arasında haksız rekabet olduğuna dair sorunlar çıkmasına neden oluyor.

Tgs maaş ödemeleri ile ilgili duyurularını resmi internet sitesi aracılığı ile gerçekleştiriyor. Ayrıca, firmaya iş başvurusu yapmak isterseniz ya da firmanın diğer duyurularını takip etmek isterseniz, yine firmanın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir