Torba Yasada Olacak 9 Madde 2014

İçerisinde farklı alanlarda pek çok yasayı barındırması nedeni ile halk arasında torba yasa olarak bilinen yeni yasal uygulamalar ile ilgili meclisin 2014 yılında da çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Özellikle de erken emeklilik, torba yasası içinde en çok merak edilen konu olurken emekli olmak için hizmet gün sayısını dolduran ancak yaşa takılan kişiler tarafından da yakından takip edilmektedir.

Torba Yasada Olacak 9 Madde 2014 içerisindeki ilk madde erken emeklilik torba yasası olarak beklenmektedir. Emeklilikte yaşa takılan kişilerin mağduriyetlerini ortadan kaldırmak için düzenlenen bu yasa binlerce kişinin uğradıkları hak kayıplarını ortadan kaldırmaya yönelik olarak düzenlenmektedir.

Torba yasa bedelli askerlik 2014 beklentilerini ise ne yazık ki karşılamamaktadır. Konunun iki muhattabı olan Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan karşılıklı açıklamalar kesinlikle 2014 bedelli askerlik planlaması olmadığını ortaya koymaktadır. Torba yasa maddeleri büyük bir hız ile şekillenmeyi sürdürürken erken emeklilik için beklentileri büyük oranda karşılaması beklenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir