TRAFİK BORCU SORGULAMA TRAFİK BORCU ÖDEME İŞLEMLERİ

Trafik borcu sorgulama trafik borcu ödeme işlemleri internet üzerinden yapılabilmektedir. Trafik borcu sorgulama için internetten trafik borcu sorgulama veya trafik borcu ödeme diye yazarak çıkan linkten işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternette bu işlemleri yapacağınız siteye girdikten sonra sizden araç plakanız, araç tescil tarihiniz, tc. kimlik numaranız istenerek aracınızın bütün borçlarını sorguluyabilirsiniz.

Buradan aracınızın vergi borcunu, trafik borçlarını, yaptığınız ödemeleri sorguluyabilirsiniz. Bu sorgulamada eğer borcunuz çıkarsa kredi kartıyla ödeme de yapabilirsiniz.

Ödeme yapabilmek için kredi kartınızın internet işlemlerine açık olması gerekmektedir. Bu siteden ödeme işlemlerine girdiğinizde araç bilgilerinizi, borç bilgilerinizi, kart bilgilerinizi vererek güvenli bir ödeme yapabilirsiniz. Bilgilerinizi yazdığınızda site sizi bankanıza yönlendirmektedir.

Bankanızda cep telefonunuza yolladığı şifre vasıtasıyla doğrulama yaparak işlem yapmanıza izin verir. Bankanın izin vermesiyle kredi kartınızdan istediğiniz trafik cezası veya araç vergisi ödemenizi yapabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesiyle bu tür bankacılık hizmetlerini şubelere gitmeden halletmek mümkün olmaktadır. Bunun için gerekli olan tek şey internete girebileceğiniz bir cihazınızın olması ve de internet işlemlerine açık bir kredi kartınızın olması yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir