Türkiye’de Olmayan Bayilikler

Günümüzde artık tüm şirketler, bayilik vererek, kendilerini yormadan, firmalarının işletilmesini sağlıyorlar. Belli bütçeye sahip şahıs şirketleri ise, kendi markalarını yaratarak vakit kaybetmek yerine firma bayiliği alarak, kendilerine kazanç sağlıyorlar. Türkiye’de bayilik veren firmaların yanı sıra, Türkiye’de olmayan bayilikler de oldukça çok.

Türkiye’de olmayan bayilikler belki talep görmesi, belki de firmaların Türkiye’ye yatırım yapmamasından kaynaklanıyor. Bazı firmaların ise konseptleri ülkemize uymayabiliyor.Fakat, yatırım yapacak bir birikiminiz varsa, kendi iş yerinizin sahibi olmak isterseniz Franchise imkanı sağlayan firmalarla iletişime geçmeyi düşünebilirsiniz. Kendi firmanızı kurmaktansa, bayilik veren firmalar ile çalışmanın size ne gibi faydaları olabilir? Öncelikle yeni bir firma kurmak, isim bulmak oldukça zor. Üstelik bir de piyasada tutunmanız gerecek. Müşteriye kendinizi tanıtım, müşterinin güvenini kazanmak yıllarınızı alacak. Şirket tasarımı, içerik, konsept gibi pek çok teferruatı olacaktır. Bunun yerine franchise veren firmalar ile irtibata geçmeniz çok daha kolay olacaktır.

Türkiye’ye yapılmamış bir şeyi denemek iseterseniz, henüz Türkiye’de olmayan bayilikler ile ilgili bir kaç ipucu verelim;

  • Game Truck; Oyun kamyonu. Henüz ülkemizde yok ve özellikle gençlerin oldukça ilgilisini çeker gibi gözüküyor.
  • Doktor Popcorn; Sağlıklı bir atıştırmalık arayanlar için, uygun fiyatlı, doğal aramalı patlamış mısırlar.
  • The Grounds Guys LLC; Çok kısa sürede, peyzaj mimarisinde büyük ilerlemeler kaydettiler. Doğala yeşile dönüşün artık çok önemli olduğu çağımızda, imkanların da oldukça müsait olan bir ülkede olduğumuzu düşünürseniz, dikkat çeker gibi duruyor.

Bunların dışında da diğer alanlarda bayilik veren firmalar ile bilgi sahibi olmak isterseniz, internet üzerinde araştırmalar yapabilirsiniz. Önemli olan ihtimallerinizi doğru değerlendirmek. Eğer yatırım yapacak birikmiş paranız yoksa, KOSGEB hibe destek kredileri için başvurular da yapabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir