Vakıfbank Müfettiş Yardımcısı Alımı

Bankalar genellikle yılın ilk aylarında eleman açıklarını kapatmak için alımlarını beyan ederler. Özellikle birçok bankanın iş alım ilanlarını duymuşsunuzdur. Vakıfbankın bu günlerdeki müfettiş alımları için hazırlık yapan milyonlarca kişi bulunmaktadır. Müfettiş yardımcılığı adaylarında aranan özelliklerin en başında ekonomi alanında olan üniversitelerin 4 yıllık olan bölümlerinden mezun olmalarıdır. 28.02.1988 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilmektedirler. Vakıfbankın müfettiş yardımcılığı başvuruları için önce 80 TL ücret yatırmaları gerekmektedir. Ücreti yatırdıktan sonra www.vakifbank.com.tr adresinden başvuru formalarını doldurmaları gerekmektedir. Bu form ve en az 6 ay önce çekilmiş fotoğrafları ile birlikte Vakıfbank müdürlerine başvuruda bulunabileceklerdir. Adaylar iki aşamadan geçmek zorundalar. İlk aşaması yazılı sınav. Yazılı sınavda sorulan sorular genel yetenek, ekonomi, yabancı dil, hukuk, mühendislik, muhasebe, maliye ve bilgisayar konuları gibi soruları içermektedir. Yani adayların hiç kolay olmayan bir sınav beklemektedir.

Vakıfbank personel alımı

İlk aşamadan başarılı sayılan adaylar sözlü sınava tabi olacaklardır. Sözlü sınava hak kazanlar nüfus cüzdanı ve mezuniyet belgeleri ile birlikte sınava kabul edileceklerdir. Sözlü sınav birkaç aşamadan oluşabilmektedir. Bu konuda ise müfettişlerin, müfettiş yardımcılığı adaylarına soracakları konuların en başında meslekleri ile ilgili sorular olacaktır. Yüksek lisans yapmış olanlar alımlar konusunda daha da şanslı olabilir. Diğer en önemli ayrıntı ise, daha önce herhangi bir bankanın müfettiş yardımcılığı sınavına girip, sözlü mülakattan geçememiş olanların hiçbir şekilde başvuruları kabul edilmeyecek olmasıdır.

Eğer bunun beyanında bulunmayanlar, daha sonrasında belirlenmiş kişilerin müfettiş yardımcılığı kabul olsa dahi iptal edilecek olmasıdır. Yani diğer bankalar tarafından sözlü mülakatta yetersiz görülmüş kişilerin şansı yok. Bunun en büyük nedeni ise, bankalarda yapılan yazılı sınavdan çok sözlü mülakatların daha çok önemli olmasıdır. Bir kişi yüksek lisans mezunu olabilir ama kendini yetiştirmesi çok daha önem taşımaktadır bankalar tarafından. Özellikle kamu bankaları tarafından çok daha fazla dikkat edilmektedir. Şimdiden tüm müfettiş adaylarına başarılar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir