Veraset ve Borçlar harç Sorgulama

Veraset ve Borçlar ile ilgili işlemlerin her birisi Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden yapılabilmektedir. Bun işlemler internet sitesi üzerinden online bir şekilde yapılabilir. İster e-devlet şifresiyle isterseniz de ://www.gib.gov.tr/sitesi üzerinden bütün sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Diğer yandan yapılacak olan sorgulama işlemlerinin çıktısını alabilir ve bu belgeyi resmi evrak olarak kullanabilirsiniz. E-devlet sayfası üzerinden de yönlendirme yapılarak Gelir İdaresi Başkanlığı sitesine başvuruda bulunabilirsiniz. TC kimlik numarasının girilmesinin ardından site üzerinden bütün işlemleriniz ve kayıtlarınız görüntülenmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden internet vergi dairesi, hazır beyan sistemi, e-tebligat, borç ve sorgulama, borç ödeme, ihbar bildirimi, mükellef geri bildirim, rehber, yeni nesil ÖKC ve Özelge sistemi gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede bütün bilgilerinizi hızlı bir şekilde internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternet üzerinden işlem yapma durumu olmayan kişiler ise bağlı bulundukları ilin ve ilçenin Vergi Dairesi Başkanlığına gidebilir. Bu başkanlık içerisinde yer alan vergi kontrol bölümünde ve veraset işlemleri yerinde bütün borçlarınızı sorgulayabilir ve işlemlerinizi güvenli bir şekilde hemen yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir