Ziraat Bankası Araç Sigortası Yaptırma

Bildiğiniz gibi trafik ve araç sigortası ülkemizde zorunlu olan bir uygulamadır. Ve her ne kadar devlet önlemi alınmış bir alan olsa da bu sigortalar çok yüksek fiyatlara yapılmaktadır. Ziraat Bankası, bir devlet bankası olarak bu soruna bir çözüm getirmiş ve bu sigortanın indirimli olarak yapılmasını sağlamıştır. Araç sigortası işlemlerinde Ziraat Bankası’nın indirim uygulayabilmesinde kuşkusuz en büyük sebep devlet sermayeli bir banka olmasıdır. ziraat bankasıBunun yanı sıra devlet destekli bir banka olduğu için çıkan yükümlülükleri hemen yerine getirebilme avantajına sahiptir. Diğer bankaların indirim yapmaması ve Ziraat’in bu sigortayı çok makul fiyatlara yapıyor olması, müşterileri elbette ki Ziraat Bankası’na çekmektedir.

Ziraat Bankası, web sitesi üzerinden trafik sigortası prim sorgulama imkanı sunmuştur. Araç sigortasında hesaplama tabii ki kişiye göre değişmektedir. Başka şirketlerin çıkarttığı fiyat 700- 750 lirayı bulan bir aracın primi, Ziraat Bankası’nda ortalama olarak 500 lira civarında çıkmaktadır. Üstelik Ziraat Bankası emeklileri de bu konuda mağdur etmemiştir. Emekliler için araç sigortasında %10 indirim uygulamaktadır.

Ziraat Bankasından yaptıracağınız araç sigortaları trafik kazası sonucunda karşı tarafa vereceğiniz maddi hasarların tümü için teminat vermektedir. Buna tedavi masrafları da dahildir. Zaten bu sigorta Karayollarının Trafik Kanununa tabii olan, zorunlu olarak her araç sahibinin yaptırması gereken bir sigorta çeşididir.

Ziraat Bankası Araç Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Bu işlem için en yakın Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Dediğimiz gibi prim sorgulama işini web sitesi üzerinden gerçekleştirerek, gereken bilgileri öğrenebilirsiniz. Sigorta yaptıran kişilerin bazı ödemeleri peşin olarak yapması gerekmektedir. Poliçe teslim edildiğinde sözleşme yapılır. Ve bunun karşılığında trafik sigortası prim ücreti, hesaba katılma payı ve bu hususa ilişkin mevcut ve ileride konacak vergi ve harçları peşinen ödersiniz. Taksit imkanınızı kullanabilmeniz için bu ücretlerin dörtte birini peşin ödemeniz gerekir. Eğer taksitli ödeme yaparsanız, fesih işlemlerinden mahrum kalırsınız.

Eğer sizde araç sigortanızı Ziraat Bankası ile yapmayı düşünüyorsanız, en yakınınızdaki Ziraat Bankasına giderek gereken işlemleri kolayca yapabilir, bahsettiğimiz indirimden faydalanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir