Ziraat Bankası Banko Asistanı Alımı

Ziraat Bankası varlık fonuna devredilmesiyle birlikte memur alımlarını açıklamaya başladı. Birçok genç başvuruları yapmak  için bekleye başladı. Ziraat Bankasının resmi sitesinde alımlar ilgili açıklamalar yapıldı ama başvuru formları henüz yayınlanmadı. Ziraat Bankası kpss şartı aramadığını açıkladı. Ama işe alım sırasında birçok aşamadan geçebilirsiniz. Lise mezunundan lisans mezununa kadar olan kişilerin başvuruları kabul edilecektir. Banko Asistanlığı, servis elemanı, gişe görevlisi gibi birçok bölümlere eleman alınacak.

Bu ilanlara başvuru yapmak isteyenlerin 1988 yılından sonra doğmuş olmaları şartı vardır. Yani 29 yaşından daha büyük olmamanız gerekmektedir. İlk olarak başvurularınızı Ziraat Bankasının Web sitesinden bulunabilirsiniz. Başvuru formunuzu doldurduktan sonra, incelemeye alınmaktadır. Eğer incelemeler sonucunda sınav ve mülakata kabul edilmişseniz, yine Web sitesinden öğrenebilirsiniz. İllerde yapılan sınavlarda bankaların sordukları sorular genelde genel kültür soruları yoğunluktadır.

Genel kültürünüzü ölçmeye yarayan bu soruları ne derece cevaplayacağınız önemlidir. Diğer en çok sorulan sorular ise, bankaları ile ilgili sorular olmaktadır. Yani sınava girmeden önce banka ile ilgili biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Eğer yazılı sınavdan başarılı olduğunuz taktirde sıra mülakatlara gelecektir. Mülakat kişilerin fiziki görünüşlerini, diksiyonunu ölçmeye ve değerlendirmeye yöneliktir. Yani mülakatlara gideceğiniz zaman çok düzgün giyinmek gerekir.

Sonuçta herhangi bir bankaya gittiğiniz zaman oradakilerin ne kadar düzgün giyindiklerini görmüşsünüzdür. Sizinde bu konuda dikkatli olmanız gerekir. İkinci aşamada ise sizin diksiyonunuz çok önemlidir. Eğer dikkatli ve düzgün konuşursanız etkileyici olabilirsiniz. Size sordukları sorulara gelince. Sizin ne kadar pratik bir zekaya sahip olduğunuzu ölçen sorular soracaklardır. Karşılaşacağınız bir sorun karşısında ne yapmanız gerektiğini öğrenmeye çalışırlar. Buda sizin tamamen işe alım ile ilgili en önemli giriş biletiniz olabilir. Bankaların yapmış oldukları sınavlar titizlikle yapılmaktadır.

Bu yüzden sizde gereken hazırlıklarınızı yapın. Ziraat Bankası genellikle hangi ilde ikamet ediyorsanız oradaki bankalarda sizi değerlendirmek ister. Bu yüzden ikamet ettiğiniz ildeki eleman alımları önemlidir. İlerleyen zamanda Ziraat Bankasının Web sitesinden daha ayrıntılı bilgi alabilir, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir